Sarıyer Hurdacı

Sarıyer Hurdacı 0 532 692 60 96

Sarıyer Hurdacı Bakır nedir ve özellikleri nelerdir?

Bakır yapısı gereği kolay şekil alan, kırılan, bükülen ve eğilen bir madde olduğu için şekil verilmesi bakımından oldukça tercih edilen maddeler arasındadır. Fiyat bakımından da diğer hurdalara göre daha uygun olduğu için tercih edilmektedir. Bakırı elde etmek oldukça kolaydır ve isterseniz sanayilerde isterseniz ofis yerlerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Bakırın periodik tablodaki sembolü Cu olarak bilinmektedir ve atom numarası da 29’dur. Bakır hurda geri dönüştürmek oldukça faydalı ve kolay olduğu için kullanımı da yaygındır. Eskiden sadece endüstri sektöründe bulunan bakır hurda, şimdilerde her yerde karşımıza çıkan bir maddedir. Evinize aldığınız elektrikli ev aletlerinden başlayarak yaşam alanlarınızın her anında yanınızdadır. Doğada fazla bulunur fakat geri dönüşümü de kolay ve çevreye yararlı olduğu için geri dönüşüm yapılmaktadır. Neredeyse her alanda bakır hurda maddesi kullanılmaktadır. İletken özelliği sayesinde de çok fazla tercih edilen bakır hursa, fiyat açısından da uygundur.

Bakır hurdanın kullanım alanları nelerdir?

Kullanmış olduğunuz telefonda bile bakır hurda vardır. Bunların yanı sıra bilgisayar, tencere, tava kısacası evinizin içinde bulunan her cihazda bulunmaktadır. Özellikle kabloların içindeki teller bakır hurdadan yapılmaktadır. İnternete girerken bile bu maddeden yararlanmaktasınız. Modern inşaat, ulaşım, kimya ve kuyumculuk alanlarında kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra boya sanayide de kullanıldığı için oldukça sektör açısından avantajlı bir maddedir.

Bakır hurdanın önemi nedir?

Kolay bulunabilmesi açısından en çok kullanılan ikinci madde olduğu için fiyat bakımından oldukça uygundur. Şekil vermek istediğiniz zaman kolaylıkla verebileceğiniz bir maddedir ve eğip, bükmek çoğu maddeye göre oldukça pratiktir. Geri dönüşümünü düşününce de avantajları oldukça yüksektir. Bu nedenle bakır hurdanın önemi Türkiye ekonomisi için ve her insan için yüksektir.

Bakır hurda ev yaşamının neresindedir?

Bütün elektronik eşyaların içinde bakır maddesi mevcuttur. Çoğu kabloda, telefon, bilgisayar, televizyon, su ısıtıcısı, kahve makineleri ve kablo ile çalışan tüm elektronik eşyalarda kullanılmaktadır. Bu nedenle bakır birinci element olarak kullanıldığında bile geri dönüşüm açısından hurdaya dönüştürülür ve tekrardan kullanılabilir konuma getirilir.